021-88303415 021-88864852

دیگ ماشین سازی اراک

 ماشین سازی اراک

دیگ ماشین سازی اراک

  ماشین سازی اراک بعنوان اولین وبزرگترین تولید کننده بویلر فولادی درسال 1350 فعالیت خودرا با انتقال تکنولوژی از شرکت Thomson Cochran انگلستان آغاز نمود .
  قبل از تاسیس ماشین سازی اراک تمامی نیاز کشور به دیگ های بخار، آبگرم و حتی تعمیرات اساسی آن نیز از طریق شرکتهای خارجی انجام می شد .


  ماشین سازی اراک ساخت بویلر های بخار وآبگرم را با عناوین ذیل در سری B , A آغاز نمود :


   Mini Pack سری دیگهای ظرفیت پایین


  Wee Chiften سری دیگهای ظرفیت متوسط
   
  Multi Pack سری دیگهای ظرفیت بالا


  Cal Pack سری دیگهای آبگرم


  ماشین سازی اراک با تجهیز امکانات ساخت وایجاد سیستم های اطمینان مرغوبیت وتضمین کیفیت واخذ تاییدیه مدارک فنی وروشهای بازرسی وساخت از شرکتهایی نظیر Loyds ، طراحی وتولید دیگهای بخار وآبگرم را به انجام ودرصد وسیعی از نیاز صنایع کشور به واردات اینگونه تجهیزات راپاسخگو گردید .


  روند بومی سازی این تکنولوژی در ماشین سازی اراک در طول چندین سال اخیربه نحوی بوده است که ده ها شرکت کوچک وبزرگ با الگو برداری از این طرح درزمینه ساخت دیگهای بخار فایر تیوب در داخل کشور فعالیت خود را شروع و در عرصه صنعت دیگ سا زی وارد شده اند .


  اکنون با گذشت نیم قرن از فعالیت ماشین سازی اراک در زمینه تولید دیگ های بخار و آبگرم ، علاوه بر تولید صد در صد این محصول ، در خصوص تولید داخل سایر اجزاء جانبی آن نظیر پمپ ، مشعل ، شیر آلات ، سیستم کنترل و غیره نقش مهمی را ایفا نموده است . به نحوی که سازندگان داخلی زیادی در حال حاضر این اقلام را تولید وبه صنایع مختلف عرضه نموده اند .
دیگ های بخار وآبگرم فایر تیوب

در این نوع دیگ ها ، محصولات احتراق پس از عبور از کوره به داخل لوله هایی که جهت انتقال حرارت در نظر گرفته شده اند هدایت میگردند و انرژی حرارتی خود را به آبی که این لوله ها را فراگرفته منتقل می کنند به همین خاطر نام این دیگ ها را فایر تیوب گذاشته اند .
این دیگ ها از نوع Wet Back و Dry Back می باشند که بنابه درخواست مشتری در حالت دیگ بخار از سایز 1000 پوند بر ساعت تا سایز 120،000 پوند بر ساعت تا فشار کاری 450 پوند بر اینچ مربع و در حالت دیگ آبگرم از  4MBTU تا 64MBTU طراحی و ساخته می شوند .
در طول فرآیند ساخت،کلیه خطوط جوش بر حسب نیاز و مطابق با استاندارد مورد آزمایشات مختلف از جمله رادیو گرافی (RT)، آلتراسونیک (UT) ،مایع نافذ (PT) و تست مغناطیسی  (MT) قرار می گیرند . همچنین مزیت تولید دیگهای بخار این شرکت انجام عملیات تنش گیری در دمای 20±600 (ششصد بعلاوه و منهای بیست درجه) درجه سانتیگراد جهت از بین بردن تنش های حاصل از عملیات های فرم دهی وجوشکاری بر روی قطعات مورد استفاده در دیگ می باشد . این عمل در بین سایر سازندگان تقریبا" منحصر بفرد است .
لوله های داخل دیگ در دو مجموعه قرار گرفته اند وبه پاسهای 2و 3 تقسیم بندی وتعریف می شوند . عبور گازهای حاصل از احتراق از کوره به عنوان پاس اول و دو پاس لوله توانایی جذب حد اکثر حرارت را توسط آب ایجاد می نماید . بطوریکه بازدهی این دیگ ها بین 91 تا 92 درصد برمبنای Lower Heating Value ایجاد می شود که با نصب سوپر هیتر واکونومایزر بر روی دیگ های بخار می توان این بازدهی را بالاتر برد.

 شركت مهندسي صنعت تجهيز شمس كه از كارشناسان با سابقه ماشين سازي اراك تشكيل گرديده است . با حدود 30 سال سابقه كار در زمينه خدمات مهندسي ديگ هاي بخار و آبگرم در سراسر ايران تجربه مفيدي كسب نموده و آشنايي كامل با تمامي كارخانجات و مراكزي كه از ديگ هاي بخار استفاده مي نمايند را دارا مي باشد و با داشتن كادر مجرب و مجهز و امكانات كافي در زمينه هاي ذيل آماده پاسخگويي به نياز هاي مشتريان گرامي مي باشد .


- طراحي و نصب تاسيسات مكانيكي موتور خانه ديگ هاي بخار
- راه اندازي و سرويس و تعميرات ديگ هاي بخار و آبگرم با سوخت مايع و گاز
- تبديل سوخت انواع ديگ هاي بخار و آبگرم از مازوت و گازوئيل به گاز طبق استاندارد ماشين سازي اراك و شركت ملي گاز ايران
- تعميرات اساسي ديگ هاي بخار و آبگرم ، تعويض لوله ، كوره ، تيوپ پليت 
- ساخت شبكه هاي ديگ هاي بخار ماشين سازي اراك
- طراحي و ساخت انواع دستگاههاي سختي گير و دي اريتور و مبدل هاي حرارتي
- فروش لوازم يدكي ديگ هاي بخار ماشين سازي اراك
- فروش لوازم تاسيساتي بخار ، آب ، گاز
- فروش دستگاههاي سختي گير ، دي اديتور ، فيلتر شني و ...
- فروش مواد شيميايي و شستشوي شيميايي ديگ هاي بخار و آبگرم
- فروش سيستم تزريق ماده شيميايي DM و كلر شامل : منبع همزن و پمپ تزريق